Sähläyksen suomen mestari taidan olla minä, mutta kaikki hyvin ☺

Sain sitten tilaisuuden hankkia kokoelmiini yhden harvinaisuuden.

No en tietenkään jättänyt tilaisuutta käyttämättä.

Kauppojen yhteydessä annoin myyjälle virheellisen puhelinnumeron ja postilla, kun on sellainen sovellus, jolla voi seurata pakettia.

Tietenkään paketti ei näy kyseisessä sovelluksessa, mutta ei näkynyt postin lähetystenseurannassakaan ennen, kun illalla kello 21 jälkeen ja paketti oli jätetty postille ennen kello 12.

Tämä ei ole uutta, etteikö pakettien lähetystenseuranta ole joskus ns. jälkijunassa.

Siinä kohtaa, kun huomaat illalla, että olet antanut puhelinnumeron virheellisesti ja pakettia ei näy lähetystunnuksella seurannassa, voi jokainen miettiä tunteita.

Myönnän kirosin todella hartaasti ja otti päähän.

Aamulla oli sitten toinen jo ehtinut katsoa lähetystenseurannasta, että paketti näkyy. Minä ehdin vasta aamupäivällä ottaan yhteyttä postiin asian tiimoilta.

Olin pyytänyt paketin postitoimipaikkaan, niin sain paketin lähetystunnuksella ja henkilökortilla postista. Tietenkin seurasin postin lähetystenseurannasta, koska paketti on tullut perille.

Joten nyt voin todeta valtakunnassa kaikki hyvin ja kiitoksen laitoin myös myyjälle.

Taas kerran sain huomata, että ihmisiä me kaikki olemme ja tämä sähläys on tai oli täysin minun syytä.

Alvar Aallon kynttilälyhty, kirkas 355mm, kruunukynttilälle

Alvar Aallon kynttilälyhty sarjaan kuuluu myös tämä kirkas kynttilälyhty.

Kyseiseen kynttilälyhtyyn pystyy laittamaan kruunukynttilän palamaan.

Tuotannossa tämä on ollut 2009 – 2011 välisenä aikana.

Tämä on 355 mm korkea ja tässä on irtoava alumiininen pohja. Itse lasi on sitten ns. ontto. Lasiosassa on konesigneeraus Iittla (alhalla, joka menee alumiiniosaan) ja alumiiniosassa on myös pohjassa Iittala kohotekstillä.

Tästä on olemassa noin 255 mm korkea versio.

Pienemmän version olen nähnyt vain ilmoituksessa ja siinä luki, että olisi tehty muutama kappale. En ole nähnyt sitä itse livenä, joten minun täytyy luottaa ilmoitukseen. Ilmoituksessa oli kuvassa molemmat eli tämä 355 mm korkea kynttilälyhty ja tämä pienempi, joten en ole pelkästään kirjoituksen varassa tästä havainnosta.

Aalto kruunukynttilälyhty Aalto kruunukynttilälyhty

Tätä on näkynyt usein myynnissä maljakkona.

Pankki ei kerro tilinomistajan nimeä

Taas on saanut lukea, kuinka on tultu huijatuksi ja neuvot ovat, että ota yhteys pankkiin ja jäädytä tilisiirto.

Olen tarkoituksella poistanut pankkivirkailijan nimen tästä tekstistä ja sen minkä palvelumaksun pankki mahdollisesti ottaa, jos se selvittää kenen tilille rahat ovat menneet.

Jos joudut huijauksen kohteeksi tee rikosilmoitus.

Tässä on keskustelu jonka kävin pankkin chat keskustelussa:

Tervetuloa chat-palveluun!
Virkailija –
Tervetuloa! Kuinka voin auttaa?

Sinä –
Kuinka menetellä, jos maksan väärälle tilille rahaa?
Voiko pankki jäädyttää tilisiirron

Virkailija –
Pankki ei valitettavasti pysty siirtoa enää pysäyttää. Onko maksu kuitenkin lähtenyt johonkin, eikä maksu ole palautunut takaisin?

Sinä –
No tätä olen yrittänyt selittää tuonne yhteen keskusteluun, että ainoa keino on saada takaisin rahat on tehdä rikosilmoitus, kun on epäilys, että rahat on meneet huijarille.
Kiitos

Virkailija –
Tai jos tietää henkilön kelle rahat on mennyt, yrittää olla yhteydessä maksun saajaan että voi maksaa rahat takaisin jos kyse tilisiirrosta.

Jos kortin tiedot antanut virheellisesti, sitten kannattaa kortti tosiaan sulkea ja tehdä rikosilmoitus.

Sinä –
Mutta pankkihan ei palauta näitä rahoja, jos henkilö jolle rahat ovat meneet ei itse suostu tähän palautukseen?

Virkailija –
Pankki pystyy kyllä tehdä maksuselvityksen, mutta tästä pankki veloittaa palvelumaksun XXX euroa. Tätä kautta rahat olisi mahdollisesti mahdollista palauttaa.

Sinä –
Vai antaako pankki henkilön nimen ja tiedot henkilölle, joka on maksanut rahat?

Eikö viranomainen ole ainoa joka saa tiedot, kuka omistaa tilin?

Virkailija –
Pankki ei toisen henkilön tietoja luovuta, mutta pystyy maksun mahdollisesti palauttaa kun on selvittänyt asian maksun saajan kanssa.
Mutta pankki on välikätenä eli toisen asiakkaan tietoja ei luovuteta pankin ulkopuolelle.

Sinä –
Joo, eli kaikkein selkeintä taita olla tehdä rikosilmoitus ja sitä kautta lähteä selvittämään asiaa.

Virkailija –
Oletko siis itse tehnyt tilisiirron väärälle tilille?

Sinä –

En vaan kysyin, kun ihmiset pokkana väittää, että pankki kyllä antaa tiedot kenen tilille on maksettu ja jäädyttää siirron. Tosiasiassa pankki kyllä auttaa selvittämisessä, mutta ei palauta rahoja ilman lupaa ja ei luovuta tilinomistajan nimeä.
Kiitos

Virkailija –
Kiitos, mukavaa päivänjatkoa!

Ametistin värinen Aalto maljakko 160 mm

Kuten monesti olen todenut, Iittala tekee paljon tuotteita joista ei paljoa tiedoteta etukäteen.

Nyt eilen illalla huomasin eräässä Facebook -ryhmässä, että joku oli ottanut kuvaa kaupasta ja kuvassa oli Aalto maljakko. Värinä oli Ametisti. Kun kysyttiin, mistä kaupasta kuva on, vastaus oli Sokokselta.

Kello oli jo yli 17.00 ja liike menee kello 18.00 kiinni.

Tajusin, että voisin ehtiä juuri ja juuri kyseiseen liikkeeseen, kun pidän oikein kiirettä. Ei muuta, kun rakkaalle puolisolle tiedoksi, nyt vaatteet niskaan ja lähdet minun kanssa Sokokselle, lähin on noin 25 km päässä. Vauhtia kiitos.

Ehdimme juuri ja juuri liikkeeseen ja koska tiesin, mitä olen tullut ostamaan pääsimme nopeasti myös pois sieltä.

En ollut pitkään aikaan käynyt Sokoksella, joten täytyi nopeasti selvittää, missä kerroksessa on kyseinen osasto ja sitten etsiä Iittalan tuotteiden hylly.

Sain omani, mutta jouduin hiukan hakemaan, kun kaupassa oli esittely kappaleen lisäksi yksi myyntipakkauksessa oleva maljakko.

Kyselin sitten siinä myyjältä, että koska nämä ovat tulleet teille?

Myyjä kertoi, että oli tullut heillekin hiukan yllätyksenä ja noin viikko sitten kauppoihin. Sitä en huomanut kysyä, kuinka monta heille oli tullut myymälään, mutta oli kuulemma myyty ihan mukavasti tätä väriä.

No, varmasti.

Eilen sitten toinen henkilö laittoi viestiä Iittalalle ja kysyi asiasta.

Iittalan vastaus on seuraavanlainen:

Hei Xxxx

kiitokset viestistäsi. Kyseessä on erikoiserä, jota on saatavilla rajoitetusti jälleenmyyjillämme sekä omissa Iittala-myymälöissä. Toistaiseksi muita tuotteita ei ole suunnitteilla Suomen markkinoille, mutta kannattaa ehdottomasti liittyä Myiittala-jäseneksi, mikäli et vielä ole. Sitä kautta saat aina tietoa uutuuksista, kampanjoista sekä tapahtumistamme.

Mukavaa alkanutta viikkoa! Ystävällisin terveisin Johanna / Iittala Facebook

Tämä vastaus on julkaistu luvalla, niin ei minun tarvise kysyä samaa asiaa.

Laitetaan kuvatkin tästä Ametistin värisestä Aalto maljakosta.

Ametistin värissä on se ominaisuus, että se vaihtaa väriä valon lämmön mukaan, eli päivänvalossa se voi olla kauniin lilahtava tai marjapuuron värinen, riippuen lasin paksuudesta. Illalla sama maljakko voi olla siniharmaa.

Tämä kiehtoo minua todella paljon, joten Ametisti lasi on yksi lempiväreistä.

Tässä on suora lainaus Iittalan www-sivuilta Ametisti väristä (Linkki kyseiseen maljakkoon):

”Aalto-maljakkoon on ametisti, joka on yksi Iittalan tehtaan väriharvinaisuuksista – lasiväri joka valon mukaan muuttaa väriään sinertävästä aina pinkkiin asti.”

Ametisti Aalto maljakko Ametisti Aalto maljakko
Ametisti Aalto maljakko päivänvalolla Ametisti Aalto maljakko keinovalossa.
Ametisti Aalto maljakko

Nyt täytyy taas laittaa iso erityiskiitos rakkaalle puolisolleni ☺

Lisätään tähän nyt tämä tieto, kannattaa seurata Facebookista Sokosta ja Iittalan www-sivuja. Sokos on saanut lisää maljakoita ja varauksia on otettu vastaan. Ihan kaikissa Sokoksissa ei tätä ole ollut, mutta Helsinki, Joensuu, Jyväskylä, Kuopio, Lahti, Oulu, Pori, Porvoo Tampere ja Wiklund (Turku).

Punainen lasi

Usein olen vuosien varrella törmänyt väitteeseen, että punaisessa lasissa on käytetty kultaa.

Tämä tieto ei pidä paikkaansa. Suomessa ei ole koskaan käyetty punaisessa lasissa kultaa.

Iittala on lopettanut punaisen lasin kokonaan vuoden 2014 lopussa.

Vuoden 2014 jälkeen tehdyt punaisen väriset lasiesineet ovat viralliselta väriltä Karpaloita.

Tässä on Iittalan vastaus, kun kysyin punaisesta väristä Huhtikuussa 2013

Kysymys on laitettu Iittalalle kuluttajapalvelun palautelomakkeen kautta.

Olen poistanut oman yhteystiedot, koska haluan pitää blogini siten, että minun henkilökohtainen elämäni ei tule esille tässä blogissa selkeästi.

Hei

Olen tässä miettinyt, että pitääkö paikkaansa, että punaisen lasin valmistuksessa käytetään kultaa? Onko yleisesti käytetty kultaa punaisen lasin valmistuksessa, tämän tiedon olen joskus kuullut, mutta pitääkö paikkaansa.

Ja mistä johtuu selkeä väri ero punaisessa lasisa? Jotkut kivet tai aalto kynttilätuikut ovat selvästi eri punaisia. Onko näiden uuudempien ja vanhempien tuotteiden valmistusprosessi muuttunut jotenkin, joka voisi selittää näitä värieroja?

Vastaus:

Hei Xxxx, ja kiitos yhteydenotostasi.

Punaisen värin valmistuksessa ei käytetä kultaa vaan kalliimpi hinta johtuu värin vaativasta valmistustekniikasta. Lasinvalmistus yleensäkin eri väreineen on monivaiheinen ja haasteellinen prosessi. Punainen on väreistä vaikein valmistaa; sen sulatus- ja valmistusprosessit ovat kaikkein haastavimmat. Värin onnistumisen näkee – toisin kuin muissa väreissä – vasta täysin jäähtyneestä ja valmiista tuotteesta.

Punainen lasi on sulana kuumana lasimassana ollessaan keltaista, punaisuus saadaan aikaan erilaisilla kuumennus- ja jäähdytyssykleillä.

Värin valmistuksen haastavuuden takia punaisissa tuotteissa sallitaan hieman enemmän värivaihteluita kuin muissa väreissä. Punaisissa tuotteissa sallitaan tietty määrä keltaisuutta, 1-laatuisissa vähemmän kuin 2-laatuisissa.

Tämä ei kuitenkaan tarkoita sitä, että kaikissa tuotteissa välttämättä olisi havaittavissa keltaisuutta.

Siksi punaisten joukossa voi olla sekä täysin punaisia tuotteita tai tuotteita, joissa keltaisuutta on sallittu määrä.

Punaisen värin valmistusta on pyritty ja pyritään jatkuvasti kehittämään, ja tällä hetkellä esim. Kastehelmi-kulhot on valmistettu uudesta väriaineesta.

Suomen lasimuseo on vastanut punaisen lasin kalleuteen seuraavasti:

Igs-toimitus tiedusteli asiaa Suomen Lasimuseosta. Sieltä vastattiin, että punainen lasi on arvokkaampaa siksi, että sen valmistuksessa on käytetty seleenirubiinia ja lisäksi se joudutaan muista lasiesineistä poiketen polttamaan kertaalleen vielä valmiina lasiesineenäkin. Vasta tässä viimeisessä poltossa lasi saa punaisen värinsä. Joskus punaisen lasin valmistuksessa on käytetty myös kultaa, mutta sen kalleuden vuoksi meillä Suomessa ei kultaa käytetä.

Lähde: http://www.suomenlasimuseo.fi/Suomen-Lasimuseo/ (http://www.kysy.fi/kysymys/miksi-punainen-lasi-aina-kalliimpaa-kuin-muut-varit)

Ruusuoliivi 120 mm mariskooli

Tämä teksti on tarkoituksella siirrety omaksi kokonaisuudeksi.

Kuten on ollut tiedossa, on virallisesti pieniä mariskooleja tehty 22 eri värissä (Pienet mariskoolit)

Lisäksi löytyy Lila ja Turkoosi 120 mm mariskooli.

Lila (Lila 120 mm mariskooli)

Sain toiselta keräilijältä kuvan Ruusuoliivi 120 mm mariskoolista.

Ruusuoliivin ominaisuus on se, että se vaihtaa valaistuksen mukaan väriä. Tämä voi näyttää kauniin punaiselta tai vihreältä vitriinissä.

Tämä on ollut kuulemma joskus myynnissä erikoiseränä Hobby Hall verkkokaupassa, toki on voinut olla myös muualla myynnissä.

Kiitos todella paljon henkilölle, jonka arteesta olen saanut kuvan ja vielä kiitos siitä, että olen saanut luvan julkaista kyseisestä herkusta kuvan.

Ruusuoliivi 120 mm

Lila 120 mm mariskooli

Iittalahan on ilmoittanut pienten mariskoolien värit omassa listauksessa (Pienet mariskoolit) .

Lilan lisäksi on tehty ainakin Ruusuoliivi ja Turkoosi 120 mm.

Ruusuoliivi (Ruusuoliivi 120 mm)

Nyt on löytynyt Lila. Keräilijät käyttävät nimeä myös tumma lila.

Tässä nyt löydetyssa mariskoolissa lukee Marimekko ja on muottinumero pohjassa, joten on varmasti aito mariskooli.

Aikaisemmin olen yhdessä kuvassa nähnyt tämän Lilan värin, mutta kuva oli sen verran ”huono” ja koska virallisella listalla ei ole ollut tätä väriä, ei varmasti monellekaan tullut mieleen, että on kuvassa oleva Lila voisi olla aito.

On olemassa niin lähelle aitoa mariskoolia muistuttavia, ei aitoja mariskooleja.

Minä en tätä herkkua ole löytänyt, mutta kun näin tämän kuvan toisella keräilijällä oli taas tehtävä vieno ja kaino pyyntö, että saisin tähän kuvaan käyttöluvan.

Iso kiitos sinulle.

On ilo saada laittaa kuvaa kyseisestä herkusta.

Lilat mariskoolit Pieni Lila mariskooli
Lila 120 mm ja 155 mm mariskooli Lila 120 mm mariskooli

Huijarit liikenteessä

Nyt on saanut taas viimeaikona lukea todella paljon huijauksista.

Olen löytänyt videon Youtubesta, jossa on huijattu huijaria. Eli siis tehty tahalteen ostoilmoitus, jossa ostetaan todella haluttua tuotetta. Siinä sitten käydään erilaisia keskusteluja ja viestejä.

Yksi todella hauska kohta on se, kun tämä ”ostaja” ei voi maksaa rahoja tälle huijarille, kun on kaikenlaisia teknisiä ongelmia.

Huijari siis se, joka yrittää myydä olematonta puhelinta epäilee jo, ettei ostajalla ole rahaa. No ostaja laittaa kuvakaappauksen omasta tilistä ja siinä komeilee mukava summa.

Lopuksi ostaja laittaa pankkikuitin, jossa hän on muka maksanut puhelimen. Eli näyttää kuinka helppo on tehdä aidon näköisiä kuitteja. Vaikka saisit kuitin ja et ollenkaan tunne ostajaa niin älä luota kuittiin.

Tässä videossa oli siinä pankkikuitissa hauska kohta, arkistointitunnuksessa luki mene töihin.

Tässä on ihan alkuperäinen video. Kiitos tekijälle ☺

Huijataan huijareita

Jatketaan teemalla…

Hiljattain tapahtui iso huijaussarja facebookin puolella.

Kuvat oli myytävänä olevista tuotteesta. Päivämäärällä ja nimellä varustetulla lapulla, joten ei tullut mieleen, että kyseisiä tuotteita ei olisi olemassa tai ei myytäisi aidosti.

Tässä huijauksessa olikin sellainen piirre, että tuotteet myytiin moneen kertaan ja ehkä monella hinnalla.

Kun asiaa luetiin tai siis jotkut selvitti asioita kävi ilmi, että tämä oli todella järjestelmällinen ja hyvin huolella toteutettu huijaus.

Yksi nettipoliisi laittoikin keskusteluun mielestäni todella hyvin.

Näitä on vaikea estää, mutta joskus tälläinen iso sarjahuijaus onnistuu siten, että myydään lyhyessä ajassa usealle henkilölle tuote, jota ei ole. Saavutettu hyöty voi olla jopa useita tuhansia euroja ja uhreaja useita kymmeniä. Jos joudut tälläisen huijauksen kohteeksi tee rikosilmotus.

Tälläisen huijauksen pystyy tekemään nopeasti ja jopa 2 viikossa pystyy saamaan huomattavan summan omalle tilille.

Lisää vielä . . . .

Minua huijanut pariskunnan toinen osapuoli on saanut tuomion syksyllä 2017.

Nyt hiljattain hänen facebook profiili muuttui siten, että toisen nimi otettiin pois sieltä.

Tämä vaikeuttaa tietenkin nyt erilaisten facebook kirpputoriryhmien ylläpitäjien tunnistamista, koska moni etsii pariskuntaa. Joten tarkkana saa olla, kun ostaa torista, huutonetistä tai fabookista.

Parannusta ei siis ole tapahtunut ja on jatkanut toimintaansa todella kauan yli 5 vuotta, nytkin on taas menossa rahojen keräysvaihe. Eli toivon todellakin, ettei hänelle tulisi uusia uhreja. Mutta pahaa pelkään, että tulee, sillä hänen toimintakenttä on facebook, tori ja huutonetti. Myydään olematonta tavaraa ja vastataan erilaisiin ostoilmoituksiin.

Minä en ole vielä koskaan törmänyt paranuksen tehneeseen huijariin.

Oma henkilökohtainen mielipide on, että jokainen huijaus täytyisi ilmoittaa viranomaiselle.

Tiedostan, että usein tuomiot ovat todella pienet ja sakoilla selvitään. On toki joillekin sarjahuijareille tullut jopa tuomioita, jossa joutuvat valtion hellään huomaan.

Lisäys 7.2.2018

Mtv3 kananvalta tulee Rikospaikka niminen ohjelma. Siinä oli Tori.fi sivuston toimitusjohtaja haastateltavana.

Siinä käytiin läpi, miten tunnistaa huijauksen tai ainakin voisi alkaa hälytyskellojen soimaan. Yksi näistä seikoista on selvä, myyjällä on kiire saada kaupat syntymään. On esim. tuotteen tai palvelun muitakin ostajia.

Tori pyrkii estämään varastetun tavaran myymisen, estämään huijarisi tiedettyjen henkilöiden palvelun käytön. Jos huijaus on onnistunut auttaa Tori.fi viranomaisia selvittämään rikos, mutta tässä tulee se seikka, että jokaisen huijauksen uhrin täytyy tehdä rikosilmoitus. Sitä ei tee puolestasi kukaan.

Lisäksi kun kysyttiin, onko tunnistautuminen pankkitunnuksilla tulossa Tori.fi sivustolle. Ei toimitusjohtaja luvanut tätä, mutta jotain muutoksia olisi luvassa.

Tämä lause sai minut itsekseni hiukan naurahtamaan. Nimittäin selkeästi aurinkoisena ja hyvän sään päivänä huijauksia ilmoitetaan vähemmän.

Eli huijarillakin on kesäloma.

Tuikkujen EAN-koodit

Kun huomasin, että Japanin erikoiserän tuotteilla on eri EAN-koodi päätin selvittää eri tuikkujen EAN-koodit

Ainoastaan Alfan vihreän tuikun koodia en saanut selville.

Lisäksi tein mielenkiintoisen havainnon, että Suomen juhlavuoden tuikulla on eri EAN-koodi, kuin aikaisemmin tuotannossa olleella Ultramariininsinisellä.

Suomessa tehtyjen tuikkujen EAN-koodit ovat seuraavat:

Väri EAN-koodi
Alfan vihreä 641192xxxxxxx
Ametisti 6411920012877
Granaatinpunainen 6411920047237
Harmaa 6411920039676
Hiekka 6411920051234
Joulunvihreä 6411920012914
Karpalo 6411923650854
Kartion vihreä 6411920027550
Keltainen 6411920012860
Kirkas 6411920012716
Koboltinsininen 1988 – 1995 6411920012938
Laventeli 6411920061561
Lila 6411920036866
Lime 6411920043420
Lohenpunainen 6411920061271
Matta Kirkas 6411920012853
Matta kirkas (millennium) 6411920037498
Matta kirkas 2000 6411920036385
Merensininen 6411920041648
Metsänvihreä 6411920061288
Mondonvihreä 6411920012921
Mustikansininen 6411920043451
Oliivi 6411920052125
Omenanvihreä 6411920054297
Pinkki 6411920043437
Pomeranssi 6411920043444
Punainen 6411920012877
Purppura 6411920054310
Rion ruskea 6411920058837
Ruskea 6411920041624
Ruusuoliivi 6411920039263
Sade 6411920062476
Sammaleenvihreä 6411920049750
Sininen/Koboltinsininen 1988- 2006, 2010 – 2011 6411920012730
Siniturkoosi 6411920053016
Sitruunankeltainen 6411920016547
Smaragdi 6411923656047
Taivaansininen 6411920017858
Turkoosi 6411920046292
Ultramariininsininen 6411920051258
Ultramariininsininen (Suomi 100) 6411923657280
Vaalea lila 6411920045257
Vaalea Pinkki (Pale pink) 6411920061554
Vaaleanpunainen (sweet pink) 6411920049774
Vaaleansininen 6411920027574
Vaaleanvihreä 6411920027550
Vedensininen 6411920043413
Vedenvihreä 6411920056048

Pienten kivituikkujen värit kuvina

Miten erotan Japanin erikoiserän ja Suomen jo poistuneet kivi tuikut?

Erottaminen pelkästään väriä tai muuta tietoa vastaan on erittäin vaikeaa.

Suomessa Ametisti, Oliivi, Purppura ja Ruskea olivat jo tuotannosta poistuneita värejä, kun ne tehtiin Japaniin erikoiseränä.

Vertailun vuoksi kuvasin Purppuran ja Ruskean kivi tuikun. Kuvissa oikealla on Japanin erikoiserä tuikku.

Japanin purppura oikealla Japanin ruskea oikealla
Purppurat, Japanin on oikealla Ruskeat, Japanin on oikealla

Nyt tulee kysymys, kuinka tunnistan nämä Japanin erikoiserä tuikut?

Ainostaan tuotteen EAN-koodista voit eroittaa nämä tuikut varmaksi.

Japaniin tehtyjen tuikkujen EAN-koodi on eri, kuin Suomeen tehtyjen tuikkujen EAN-koodi.

EAN-koodit ovat seuraavat:

Nimi Japanin EAN-koodi Suomen EAN-koodi
Ametisti 6411923656504 6411920012877
Oliivi 6411923659888 6411920052125
Purppura 6411923659871 6411920054310
Ruskea 6411923659864 6411920041624